Момче и девојка потешко повредени во сообраќајка во Кавадарци

Од:

Тројца млади биле повредени во сообраќајка ноќеска во Кавадарци, девојка и момче со потешки повреди, потврди Ратко Грков, дежурен лекар во кавадаречката Брза помош.

-Младите биле повредени во сообраќајка меѓу велосипед и мотор. Во центарот на Кавадарци, кај основното општинско училиште „Димката Ангелов-Габерот“. Им укажавме прва медицинска помош и поради сериозноста на повредите, една девојка и едно момче препративме на лекување во Скопје, појасни Грков.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Kавадаречки ученици туркаа автобус на екскурзија во Франција, Јанчев: Надлежните да проверуваат лиценци

Ана Ололовска

Апелација ја потврди пресудата од 20 години затвор за кавадарчанецот Хамза Сафет за убиство

Горан Наумовски

Десет тужби за надомест на штета поради каснување од куче за четири години во Кавадарци

Ана Ололовска

Кавадарчанец со воздушен пиштол пукал кон куќата на соседот

Музејска спомен соба и 12 бисти на стреланите Ваташки младинци подготвува Кавадарци во месноста Моклиште

Ана Ололовска

Тешка сообраќајка кај Кавадарци: Четворица повредени меѓу кои и 12-годишно дете

Катерина Павлова-Николовска