Куче-миленик каснало скопјанец, тој сакал да ја тепа младата сопственичка на песот

Од:

Инцидент се случил вчера во скопската населба Карпош, откако куче-миленик кое било во прошетка со неговата сопственичка, каснало 57-годишен човек, по што тој сакал физички да се пресмета со неа, информираат од полицијата.

„На 30.03.2021 околу 10.00 часот во СВР Скопје, А.Д.(57) од Скопје пријавил дека во трговски центар на подрачјето на Карпош бил каснат од куче, по што настанала физичка пресметка со сопственичката на кучето А.М.(25) од Скопје“, се вели во полициското соопштение.

Од МВР додаваат дека е направен записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Би можело да ве интересира

СВР Тетово: Кривични пријави за влегување на фудбалски терен и прекршување на ковид мерките

Ана Ололовска

Бездомник починал на улица „Македонија“

Ана Ололовска

Странски државјанин приведен поради поседување опојна дрога

Ана Ололовска

32 прекршувања на забраната за движење, 476 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Дебар поради непочитувањето на мерките за заштита од Ковид-19, приведен сопственикот

Ана Ололовска

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска