Клиника Жан Митрев: Ја поздравуваме иницијативата на Антикорупциска, отворени сме за соработка

Од:

Клиниката Жан Митрев ја поздравува иницијативата на Антикорупциската комисија за испитување на случајот со детската
кардиохирургија.

„Клиниката е отворена за соработка за обезбедување на сите потребни информации и документи кои ќе бидат потребни за
утврдување на вистината“, велат од Клиниката.

Би можело да ве интересира

Антикорупциска бара преиспитување на изборот на членови во УО на КХВ и прекршочен налог за директорот на Агенцијата за филм

А1он

ДКСК: Партиите ги доставија првичните извештаи за донации за изборната кампања

Ана Ололовска

Управен суд: Нема ништо спорно во финансиската поддршка на Владата за здруженија и фондации за справување со Ковид-19 кризата во предизборието

А1он

ДКСК отфрли пријава за постапување за дисциплинска во општина

Ана Ололовска

ДКСК ја запре постапката за избор на ректор на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ – Скопје

Ана Ололовска

ДКСК ќе разгледува дали е прекршен Изборниот закон при изборот на ректор на УКИМ

Ана Ололовска