Касами: Од утре почнуваат преговори за влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Влен

Од:

Од утре почнуваат преговори за нова влада помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Влен, кажа претседателот на БЕСА, дел од коалицијата Влен, Билал Касами.

„Анализата што ја имаме, најверојатно ќе бидеме подеднакво со коалицијата на ДУИ. Разликата во гласови нема да надмине 10.000 гласови“, рече Касами.

Коалицијата Влен веќе слави во изборниот штаб во Тетово.

Би можело да ве интересира

Мицевски ги повика турските партии да бидат дел од владата на ВМРО-ДПМНЕ

Меџити: „Вреди“ ќе биде новата политичка структура која ќе биде носител на успешна институционална транзиција

Тошковски и Николоски му се заблагодарија на Мицкоски за предлозите да бидат министри

A1on

Најавени министрите од новата влада: Муцунски во МНР, Ристовски за спорт, Тошковски во МВР, Николовски за транспорт

A1on

Љутков: Очекувам гласање за новата влада во Собранието околу 20 или 22 јуни

A1on

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе ги соопшти имињата на новите министри и заменици

A1on