Дебата за влијанието и ризикот од лажни вести

Од:

„Лажните профили – лажните вести, нивното влијание и ризикот од нив“, е тема на дебатата што ќе се одржи денеска на Правниот факултет при Универзитетот во Тетово.

dobivaj vesti na viber

Дебатата е во организација на Дебатниот клуб при Правниот факултет.

Би можело да ве интересира

Болсонаро навреди новинарка за време на дебата: Заспиваш размислувајќи за мене

А1он

Кривична постапка за руската новинарка Овсјаникова која „влета“ во ТВ студио

А1он

Мета, Гугл и Твитер ветија поостра борба против лажните вести

А1он

Путин го потпиша законот со кој ќе се гонат авторите на „лажни вести“ за руската армија

А1он

Петнаесет години затвор поради ширење на лажни вести за руската армијата

А1он

(ВИДЕО) „Можеби и стапови ќе играат“, во дебата со советници за Охрид одново ветено отстранување на базата на Усеини

Кристијан Ландов