Четири нови случаи позитивни на коронавирус во Кавадарци

Од:

Четири нови случаи позитивни на коронавирус се регистрирани во Кавадарци, на возраст од 16 до 31 година. Станува збор за две лица од женски и две од машки пол, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Сите се со лесна клиничка слика и на домашно лекување. Двајца од нив имале контакт со заболени. Се работи на нивните контакти, со цел нивна изолација.

Би можело да ве интересира

Во Скопје 567 активни случаи на Ковид-19, најмногу во Аеродром и Центар

А1он

144 новозаразени со коронавирус, починале осум лица

А1он

За една недела во Крива Паланка регистирани 125 прекршоци за неносење маска

Ана Ололовска

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Ана Ололовска

Втор случај на дете во градинка заразено со Ковид 19, Владата останува на ставот родителите да се вратат на работа

Ана Ололовска

Протест пред Владата: Мајките сакаат да ги чуваат децата дома, Владата вели дека услови има во градинките

А1он