Царовска ќе поднесе тужба за клевета против Бојан Јовановски

Од:

Вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска најостро ги демантира, како што вели „сите дрски лаги и конструкции изнесени во јавност од страна на Бојан Јовановски за поврзаност со проект на ГП Пелистер и за било каква соработка со Меѓународниот сојуз“.

Таа најави дека против него ќе поднесе тужба за клевета.

„Истовремено ја информирам јавноста дека со госпоѓата што ја споменува Јовановски во неговата изјава ниту некогаш сум соработувала, ниту лично ја познавам. Изјавата на Јовановски е целосна невистина и директен напад и уривање на мојот углед и достоинство за што ќе ги преземам сите правни мерки“, рече Царовска.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Немојте да се дерете не сме мали деца: Бојан Јовановски опоменат, судијката останува

Кристијан Ландов

Продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Ана Ололовска

Судењето за „Меѓународен сојуз“ продолжува на 25 ноември

Ана Ололовска

Бојан Јовановски бара изземање на судијката Гаврилова Ефремовска поради пристрасност

Ана Ололовска

„Меѓународен Сојуз” се одложи по трет пат, Јовановски на болничко лекување

Ана Ололовска

Објавени распореди на часовите за наставата на МТВ, ќе ја следат учениците кои немаат компјутери

Жарко Настоски