Започнува со работа Албафон – четвртиот мобилен оператор на македонскиот пазар, со префикс 073

Од:

Четвртиот мобилен оператор на македонскиот пазар, Албафоне од денеска почнува со работа.

Првата продавница се наоѓа на вториот кат во Трговскиот центар „Сити Галери“, а втората на улицата „Џон Кенеди“ бр. 2 приземје. И во двете продавници ќе се доделат по 1.000 бесплатни броеви.

Како дистрибутери ангажирани се неколку познати компании од оваа област, со што се овозможува компанијата Албафоне да биде поблиску и достапна до клиентите во целиот регион и континуирано да ја проширува својата мрежа за да обезбеди квалитетна услуга.

Една од главните цели на Албафоне е да им служи на корисниците. Албафоне ќе расте заедно со своите корисници, секогаш ќе ги следи и применува најновите технолошки иновации и за кратко време ќе понуди нови услуги на пазарот, соопшти компанијата.

Би можело да ве интересира

Јунајтед Груп стана член на Извршниот одбор на ЕТНО

Јунајтед Груп поддржана од БЦ Партнерс постигна договор да го купи грчкиот телекомуникациски оператор Винд Хелас

Ана Ололовска

Српскиот државен Телеком влегува во Македонија, веќе основал фирма во земјава

Жарко Настоски

Предлогот за измени во Законот за електронски комуникации усвоен од Комисијата за транспорт и врски

Жарко Настоски

Јунајтед Груп ја презеде најголемата бугарска медиумска групација Нова

Жарко Настоски

Компанијата VIVACOM на United Group меѓу најбрзо растечките провајдери на сателитски услуги за деловни корисници во светот

Жарко Настоски