Годишно собрание на Македонско – бугарската стопанска комора

Од:

Македонско-Бугарската стопанска комора денеска во Скопје ќе одржи годишно собрание.

Познати бизнисмени и директори на корпорации од двете земји, во наредниот период, стои во соопштението од Комората, ќе се концентрираат на создавање услови за поинтензивна економска размена.

Како до една милијарда евра размена со Бугарија, дали политиката го кочи бизнисот што не признава граници, кои се пречките за поголеми инвестиции, развој на коридорите и железничката пруига кон Бугарија, се дел од темите на кои ќе се разговара на годишното собрание на Македонско-бугарската стопанска комора.

Би можело да ве интересира

„Бехтел и Енка“ бара од Стопанска Комора да им обезбеди 4.000 работници за работа на автопатите

Орце Костов

Лебот нема да поскапи следните два месеца, компаниите се жалат на проблеми со ликвидноста и со одлив на кадри

А1он

Владеењето на правото и борбата против сивата економија и корупцијата, клучни проблеми за бизнисот

Ковачевски: СДСМ заедно со бизнис секторот ќе ја исполни целта за европска и развиена економија

Над 2.500 земјоделски и прехранбени производи се очекува да поевтинат со новиот закон за нефер трговски практики

Орце Костов

Комора на геодетски друштва: Новиот тарифник е пресметка на директорот со приватните компании

Орце Костов