Јубилејно 10. издание на Интернационалниот филмски фестивал во Тетово

Од:

Во Тетово утре ќе почне да се одржува јубилејното десетто издание на Интернационалниот филмски фестивал во Тетово – ТИФФ ОДА (TIFF ODA). Свечено отворање ќе има во Центарот за култура со почеток во 20 часот каде ќе се одржуваат сите проекции.

dobivaj vesti na viber

-Интернационалниот филмски фестивал ќе се одржува шест дена од 28 август до 3 септември. Ќе бидат прикажани 13 долгометражни филмови и 40 кратко метражни филмови, информираше Сабедин Селмани од организацијата на фестивалот.

Првата проекција е предвидена за во недела од 20 часот со филмот „Приказна од Приштина“. Во понеделник од 22 часот ќе се прикаже филмот „Човек“ на режисерот Игор Иванов.

Би можело да ве интересира

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Почнува тринаесеттото издание на „Анимакс Скопје Фест“

Ревизија на ТИРЗ: Странските компании добиваат државна помош со директни преговори и без транспаретни критериуми

Орце Костов

Приведени две лица за издржување на затворски казни на подрачјето на СВР Тетово

Вечерва започнува 10. Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“

Приведен крадец во Тетово