Запалени две диви депонии во тетовско

Од:

Две диви депонии во тетовскиот регион биле запалени вчера вечер информираче Центарот за управување со кризи.

Пожарникарите од ТППЕ Тетово, вчера, во период од 18.00 до 19.30 часот, со три пожарникари и едно ПП возило интервенирале на запалена дива депонија во атарот на селото Церово, Општина Желино. Од 19.50 часот започнал пожар на дива депонија над расторанот „Дарданија“ кај на селотоБоговиње, во Општина Боговиње.

Во гаснењето на пожарот интервенирале три пожарникари со едно ПП возило и еден ренџер од Наионалниот парк „Шар Планина“. Според последните информции, пожарот бил локализиран.

Би можело да ве интересира

1408 стари пушки пронајдени во близина на поранешниот гарнизон во Битола

Пожарникари од Радовиш цела ноќ гаснеле опожарена дабова шума, пожарот се уште активен

Катерина Ѓуровски

Спасени четирите залутани лица меѓу кои и дете од клисурата на Пчиња

Предраг Петровиќ

Четворица меѓу кои и седумгодишно дете залутале на опасен терен меѓу Кожле и Велес, во тек е спасувачка акција

ВИДЕО: ЦУК бара од Град Скопје пешачки премин или кружен тек кај трговскиот Џевахир

Катерина Ѓуровски

ЦУК: Поплавени дворови и подрумски простории во Драчево