Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Моќна вокална изведба и солзи радосни – Калиопи настапи на евровизиското финале

А1он
Една од најголемите македонски ѕвезди Калиопи вечерва имаше еден од најуспешните настапи на Македонија на евровизиското финале. Во еден кадар од преносот во живо забележливи
Магазин

Евровизија – избор на песна или политички ринг

А1он
ВЕЧЕРВА Е ГОЛЕМОТО ЕВРОВИЗИСКО ФИНАЛЕ Центарот на старата дама вечерва е Баку! Азербеџанската престолнина ќе биде домаќин на европската мзузика. 26 земји од стариот континент
Магазин

На црвениот килим, за малку ќе покажеше се

А1он
На премиерата на филмот „Cosmopolis“, во кој главната улога ја има нејзиниот Роб, Кристен Стјуард се појави во предизвикувачка црвена тоалета, која поприлично го откриваше