madona

Магазин

ВИДЕО: Пет најскапи спотови на сите времиња – само тројца музичари се осудиле да ги платат овие цифри

А1он
Верувале или не, најскапите спотови во историјата се снимени во далечните 80-ти и 90-ти години. Причината е веројатно таа што поради хиперпродукцијата во модерното време,
Магазин

Мадона троши 120 илјади долари месечно за да се изолира во вила на Беверли Хилс

А1он
Славната поп-ѕвезда, Мадона, троши 120 илјади долари месечно за да биде во изолација во луксузната вила во Беверли Хилс за време на пандемијата од коронавирусот.
Магазин

Музичката ѕвезда Мадона се фотографираше полугола на Инстаграм

А1он
Легендарната пеачка Мадона во долна облека со една патерица (штака) под пазувата и црн шешир на главата објави фотографија на социјалната мрежа Инстаграм во која
Свет

ВИДЕО: Мадона и други познати личности се појавија на антирасистичките протести во Лондон

А1он
Илјадници луѓе се собраа во главниот британски град да маршираат на централниот плоштад во близина на британскиот законодавен дом барајќи правда за Афроамериканецот Џорџ Флојд
Магазин

Мадона тврди дека има антитела и дека ќе „го дише Ковид-19 воздухот“

А1он
Мадона тврди дека има план да го „дише Ковид-19 воздухот“, откако претходно изјави дека има антитела за коронавирусот. 61-годишната пејачка ваквата изјава ја дава на
Магазин

(ВИДЕО) Мадона: Се обидоа да го саботираат настапот, за среќа никој не е повреден

А1он
Популарната пејачка Мадона моментно е на нејзината музичка турнеја „Мадам Икс “. Како дел од нејзината турнеја, во средата настапи во театарот „Паладиум“. Поп-sвездата тврди
Магазин

ВИДЕО: Мадона им го нуди на Хари и Меган својот стан на Менхетен бидејќи Канада е „здодевна“

А1он
Мадона се обрати кон принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган да не се селат во Канада затоа што таму е „толку здодевно“. View this
Магазин

Мадона не верува во обвинувањата против Мајкл Џексон

А1он
Кралицата на поп музиката Мадона, и покрај згрозеноста на јавноста од неодамнешниот документарец, кој повторно поттикна обвинувања за сексуално злоставување на деца против Мајкл Џексон,