Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Македонија можен фаворит на Евровизија?

А1он
Пред вечерашната втора полуфинална евровизиска вечер, новинарите во Баку, Азербејџан собрани од секаде во светот прогнозираат кои земји ќе си обезбедат пласман во финалето, а
Магазин

Црна магија – Како ќе изгледа Калиопи на евровизиската сцена

А1он
Денеска во Кристалната сала во Баку, Азрбејџан беше одржана последната генерална проба пред утрешното второ полуфинале. Како што налагаат предиспозициите на ЕБУ секој натпреварувач, мора