Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Четврта на „Идол“, прва на Евровизија

А1он
Шведската пејачка Лорин Зинеб со годинешната победа на Евровизија стана светски позната, но малкумина ги знаат нејзините почетоци. Родена е во Стокхолм, 1983-та година. Како
Магазин

ZAZ во Скопје

А1он
Едит Пјаф на новото време, вчеравечер ги шармираше скопјани. Концерот на младата, темпераментна, со глас кој неверојатно потсетува на француската шансонерка, ZAZ алијас Изабел Гефрој