pandev

Спорт

Пандев се запиша во историјата на Серија А со 100 постигнати гола

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се запиша во историјата на италијанската Серија А со постигнати 100 голови. Во текот на својата кариера настапувајќи
Спорт

Пандев за грчки спортски портал: Би ги дал сите освоени трофеи за да одам на Европско со репрезентација

А1он
Имам играно за многу тимови, имам видено многу, имам освоено сè од титули, но, да победуваш со твојата репрезентација не се споредува со ништо. Би
Спорт

ВИДЕО: Македонија води на полувреме против Германија во Дуизбург, Пандев стрелец во судиското продолжение

А1он
Македонската фудбалска репрезентација одигра одлично прво полувреме во Дуизбург против Германија, крунисано со гол на капитенот Горан Пандев во втората минута од судиското продолжение, по
Спорт

Каратистката Вероника Костовска и фудбалскиот ас Горан Пандев се најуспешните македонски спортисти за 2020 година

А1он
Агенцијата за млади и спорт вечерва на свеченост ги прогласи најуспешните македонски спортисти за 2020 година. Добитници на наградите по категории се: Најдобра млада спортистка:
Спорт

Пандев распали по челниците на ФФМ: Вие сте луѓе што не му мислат добро на македонскиот фудбал

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на прволигашот Академија Пандев, Горан Пандев, се огласи на Инстаграм по одложувањето на денешното прволигашко коло поради снегот
Спорт

Пандев: Се надевам дека ќе имаме голема навивачка поддршка на Европското првенство

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го нарече пласманот на Европското првенство „круна“ на неговата кариера и најави дека „црвено-жолтите“ со поддршка од трибините
Спорт

ВИДЕО: Луда прослава на фудбалерите, Пандев е главен на забавата

А1он
Македонските фудбалски репрезентативци и натаму еуфорично го прославуваат пласманот на Европското првенство. Весело е во репрезентативната база каде што е сместен националниот тим. Забавата ја
Спорт

Пандев: Имам големи мечеви во кариерата, но вака среќен не сум бил никогаш

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев уште еднаш ја потврди својата класа и со гол во клучниот натпревар го одведе националниот тим на европско
Спорт

Ангеловски: Александар ни го оспоруваа, Горан Велики Македонски не можат

А1он
Македонија го исполни сонот. Горан Пандев, Игор Ангеловски и сите останати влетаа на пресот и запеаја. За Македонија! Селекторот во транс, изјави….Горан Велики никој не
Спорт

Ангеловски до Пандев: Горане, утре да ги предводиш браќата до Европско првенство

А1он
Македонија е дојдена во Тбилиси да победи и да се пласира на Европско првенство. Селекторот Игор Ангеловски го повика капитенот Горан Пандев јавно на прес