Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

СДСМ: Владеачката партија најмалку може да зборува за морално право

А1он
„Поради недостатокот на идеи за решавање на проблемите на граѓаните ВМРО- ДПМНЕ, продолжува примитивно да манипулира со човечки судбини и да ги злоупотребува за дневно
Македонија

СДСМ: Бадијалџијата Лазаровски да се извини

А1он
„Бадијалџијата Сашо Лазаровски најпрвин требаше јавно да му се извини на градоначалникот Стевчо Јакимовски барем за една работа. На пример, за лагите и манипулациите кои
Македонија

Трајанов: Да се ревидира програмата за изградба на споменици

А1он
И помалите коалициски партнери на Груевски реагираат за трошењето народни пари за проектот „Скопје 2014“. Во реплика по Законот за задолжување на Република Македонија со
Македонија

Бичиклиски: СДСМ ја лаже јавноста за случајот Неделковски

А1он
СДСМ за случајот со Кире Неделковски вчера преку соопштение изјави цитирам „За пресудата дознавме од медиумите”. „СДСМ свесно лаже дека незнаеле за пресудата за тутунарот
Македонија

Лазаровски: Колку должи општина Карпош

А1он
ВМРО-ДПМНЕ повторно го прашува градоначлникот на Карпош, Стевчо Јакимовски колку пари должи општината. „Епа господине Стевчо Јкаимовски, како човек кој доаѓа и живее во Карпош,