Македонија

Стоилковски: Имаме ситуација на студена војна меѓу Македонија и Бугарија, а премиерот и претседателот си играат аналитичари

А1он
Прво, навистина е тешко промашување, тежок дебакл на се што прифати македонската влада, на се што испотпопишаа денес самите да се доведеме во една студена
Македонија

Стоилковски: Човекот кој избегал од затвор, за кој држев прес денес, ми става лајк од бегство, Спасовски оставка веднаш

А1он
„Па има ли поголем срам за државата!? Човекот за кого денеска држев прес- конференција дека избегал од затвор, ми става “ЛАЈК” на статуси, од слобода
Македонија

Стоилковски: Партиската вмешаност не може да се исклучи, СДС и ДУИ да одговорат на прашањата за бегството од Идризово

А1он
Три дена нема вистински одговори од СДС, од ДУИ, од Владата, за бегството на осуденик за убиство и дрога, Беким Мемети од затворот Идризово. Индикативно
Македонија

Стоилковски: Која е улогата на Љупчо Кузмановски, кадар на СДС, во бегството од затворот Идризово?

А1он
Денеска одиме понатаму со испреплетени партизирани решенија во затворската администрација, одговорни за спектакуларното бегство. Зечевиќ и СДС мора да кажат каква е улогата на Љупчо
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Бегството го организираат Срѓан Димитриевски од СДС и Идриз Асани, затворски полицаец од ДУИ?

А1он
„Ниту Миле Зечевиќ, ниту СДС не одговорија на прашањата од јавен интерес, а поврзани со скандалозното сценарио и бегството на осуденик од Идризово! Затоа денеска
Македонија

Стоилковски: Дали последното бегство од затвор е договорено со СДС?

А1он
Затворот во Македонија постои само за оние коишто немаат врска со власта, СДС, организираниот криминал и корупцијата! Овозможувањето на ладнокрвен убиец да избега од затвор
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Ковачевски и СДС да одговорат каков разработен план добиле од тиранската средба

А1он
Фалењето на тиранската средба од страна на Димитар Ковачевски е потврда за се она што го кажавме за таа средба! Премиер се фали што лидери
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Ковачевски да соопшти какви задачи ќе добие од Али Ахмети, дали се договорени бизниси или нови предавства?

А1он
Димитар Ковачевски денеска мора да каже што е договорено во Тирана, каде што повторно е договарано и се договарани зафати и политики за Македонија? Праша