Забава

Евросонг се сели во Шведска

Евросонг се сели во Шведска

Стокхолм ќе биде домаќин на 58-от избор за песна на Евровизија. Во секој аспект специфичната претставничка на оваа скандинавска земја, Лорен и ја донесе победата на Шведска со песната „Еуфорија“. Во секој аспект чудната претставничка на Шведска, која дома нема телевизор и која научила да свири клавир имитирјаќи ја глумицата од филмот „Пијано“, исто како […]

Голден Гејт сликан со iPhone

Голден Гејт сликан со iPhone

Фотографии на Голден Гејт направени со iPhone 4s и пуштени низ Instagram филтери. Мостот Голден Гејт денес го слави 75. роденден. Годишнината ќе биде одбележена со изложби, филмски проекции, концерти и други активности. Челичниот мост е долг 2,7 километри и е едно од модерните светски чуда, а за сообраќај е отворен на 27 мај 1937 […]

Како гласаше Македонија

Како гласаше Македонија

Своите гласови макеоднската публика и жири на големото евровизиско финале ги поделија вакa: 1. Малта 2. Азербејџан 3. Украина 4. Русија 5. Италија 6. Шведска 7. Босна и Херцеговина 8. Турција 10. Србија 12. Албанија  

Калиопи без ФИР на легитимацијта

Калиопи без ФИР на легитимацијта

Нашата преставничка на песна за Евровизија, Калиопи, побарала од организаторите во Баку, да го тргнат ФИР од нејзината легитимација. И место да стои „Делегација од ФИР Македонија“ на нејзината легитимација стои само Македонија.

Миранда Кер повторно не заведе

Миранда Кер повторно не заведе

Австралискиот модел Миранда Кер одлучи повторно да го привлече вниманието и да не заведе. А секако дека успешно го направи тоа со новите фотографии во интимна долн аоблека на Victoria’s Secret. Сексипилната Австралијка навистина знае што прави, уживајте. [nggallery id=37]

Моќна вокална изведба и солзи радосни – Калиопи настапи на евровизиското финале

Моќна вокална изведба и солзи радосни – Калиопи настапи на евровизиското финале

Една од најголемите македонски ѕвезди Калиопи вечерва имаше еден од најуспешните настапи на Македонија на евровизиското финале. Во еден кадар од преносот во живо забележливи беа солзите радосници во очите на Калиопи, што само ја докажуваа нејзината емотивна изведба. Публиката во салата бурно реагираше уште во првите акорди на нејзината моќна вокална изведба, а коментарите […]

Најдобрите бикини изданија на Ким Кардашиан

Најдобрите бикини изданија на Ким Кардашиан

Ким Кардашиан предизвикува воздишки каде и да се појави. Секогаш внимава на својот изглед, потенцирајќи ги облините со секси комбинации. Но, како изгледа на плажа, опуштена, во бикини? [nggallery id=34]    

Евровизија – избор на песна или политички ринг

Евровизија – избор на песна или политички ринг

ВЕЧЕРВА Е ГОЛЕМОТО ЕВРОВИЗИСКО ФИНАЛЕ Центарот на старата дама вечерва е Баку! Азербеџанската престолнина ќе биде домаќин на европската мзузика. 26 земји од стариот континент на сцена, а само една ќе ја добие титулата Најдобра песна на Евровизија за 2012-та. Македонија по четири години пауза се враќа на големото евровизиско финале. Нашата поп-дива Калиопи во […]

Мадона стартува со турнејата од Израел

Мадона стартува со турнејата од Израел

Поп дивата Мадона со трите деца пристигна во Израел пред концертот со кој од следнатат недела во Израел почнува нејзината светска турнеја. Огромен конвој со возила под силно полициско обезбедување влезе синоќа во Тел Авив. Екипата која го подготвува нејзиниот настап на стадионот Рамат Гану на 31 мај, иако ги крие сите детали за Мадона, […]

На црвениот килим, за малку ќе покажеше се

На црвениот килим, за малку ќе покажеше се

На премиерата на филмот „Cosmopolis“, во кој главната улога ја има нејзиниот Роб, Кристен Стјуард се појави во предизвикувачка црвена тоалета, која поприлично го откриваше нејзиното деколте. Младата и популарна ѕвезда умешно позираше и не откри премногу. [nggallery id=31]  

Мртва трка во втората полуфинална вечер на Евросонг

Мртва трка во втората полуфинална вечер на Евросонг

За прв пат откако ЕБУ ги воведе полуфиналните натпреварувања, имало „мртва“ трка која земја ќе влезе во големото финале. Според некои инфомрации кои вчера „протекоа“ од организаторите токму на 10. место во втората полуфинална вечер, две земји имале подеднаков број поени. Споре правилата на ЕБУ, земјата која има гласови од поголем број земји учеснички, има […]