Земјотрес ја стресе Турција

Од:

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала го погоди турскиот Кахраманмарас, место кое претрпе разорен земјотрес претходно оваа година.

Регистриран е во 11.58 часот по локално време.

Како што соопшти Управата за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД), е регистриран земјотрес со јачина од 4,1 степени.

Епицентарот бил во населбата Нурхак во Кахраманмарас.

Земјотресот се случил на длабочина од 6,99 километри.

Би можело да ве интересира

Нов земјотрес во Турција

Над 20 земјотреси ја потресоа Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја погоди Адана во Турција

Горан Наумовски