Нов земјотрес во Турција

Од:

Уште еден земјотрес се случи во Турција, пренесува EMSC.

Како што пренесува тој портал, земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала повторно се случил недалеку од градот Турхала, кој во последните денови беше цел на тресење на земјата.

Епицентарот на земјотресот бил на 36 километри од Турхала, на длабочина од седум километри.

Претходно денеска земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала се случи на 39 километри јужно од Турхала, на длабочина од осум километри.

Би можело да ве интересира

Над 20 земјотреси ја потресоа Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја стресе Турција

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја погоди Адана во Турција

Горан Наумовски