Земјотрес ја погоди Адана во Турција

Од:

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Адана во Турција.

Засега нема информации за штети или повредени.

Земјотресот се случил на длабочина од 2,4 километри.

Земјотресот е регистриран во областа Козан.

Би можело да ве интересира

Нов земјотрес во Турција

Над 20 земјотреси ја потресоа Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја стресе Турција

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Турција