Силен земјотрес ја погоди Турција

Од:

Силен земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди источна Турција, јавува ЕМСЦ.

Земјотресот е регистриран на 45 километри од Адијаман.

Земјотресот е регистриран на длабочина од осум километри.

Би можело да ве интересира

Нов земјотрес во Турција

Над 20 земјотреси ја потресоа Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја стресе Турција

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја погоди Адана во Турција

Горан Наумовски