Силен земјотрес ја погоди Турција

Од:

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала ја потресе Турција во 10:48 часот по локално време.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 45 километри северозападно од Адијаман, на длабочина од 8 километри.

Засега нема информации за штети или повредени.

Би можело да ве интересира

Нов земјотрес во Турција

Над 20 земјотреси ја потресоа Турција

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја стресе Турција

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Турција

Земјотрес ја погоди Адана во Турција

Горан Наумовски