Земјотрес го погоди денеска северниот дел на Колумбија

Од:

Земјотрес со јачина од 5,9 степени го погоди денеска северниот дел на Колумбија, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот се случил на длабочина од 90 километри, а епицентарот бил на 33 километри југоисточно од општината Флоридабланка, соопшти Ројтерс.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Би можело да ве интересира

Платил 175 илјади долари за да порасне 10 сантиметри: Може да дојде до тоа да не можам да се справам со болката

А1он

ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

Катерина Ѓуровски

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе