ВИДЕО: Сиднеј влезе во 2019 година со спектакуларен огномет

Од:

Илијадници луѓе секоја година, ја испраќаат старата и дочекуваат новата на пристаништето во Сиднеј, каде што има спектакуларен огномет.

Локалните жители и туристите уште од утрово местеа шатори и фаќаат место за да го проследат огнометот од мостот и Операта.

Оваа година, властите потрошија 8,5 тони пиротехника, за повеќе од 100 илјади индивидуални пиротехнички ефекти и 35 илјади комети.

Би можело да ве интересира

Лунарната Нова година во Кина прославена без мерки против Ковид-19

Горан Наумовски

Новата година ја дочекаа во Дака, Алмати, Бишкек, Тимбу, Астана, Хонг Конг…

(ВИДЕО) Илјадници огномети во Сиднеј, спектакуларно добредојде за 2023 година

Горан Наумовски

Самоа и Кирибати први ја дочекаа Новата 2023 година

Горан Наумовски

По пауза од две години, новогодишната ноќ во Грција без никакви ограничувања

Празничното украсување во Солун ќе се исклучува во 1 часот по полноќ за заштеда на енергија

А1он