Напад во Сиднеј: Почина мајката на бебето која беше тешко повредена

Од:

Почина мајката која заедно со своето бебе беше избодена од напаѓачот во трговскиот центар во Сиднеј.

Со тоа, вклучувајќи ги неа и напаѓачот, бројот на загинати е седум лица.

Тешко повредената мајка барала помош за своето бебе од минувачите, кои повикале брза помош и го сопреле крварењето со облека од продавниците.

Напаѓачот беше совладан од страна на полицајка, која имал намера да ја нападне.

Би можело да ве интересира

Петмина тинејџери обвинети за тероризам по нападот со нож во црквата во Сиднеј

Момчето кое уби епископ е обвинето за тероризам, oдлучија обвинителите од Сиднеј

Нападот на епископ во црква во Сиднеј е терористички чин оцени полицијата

(ВИДЕО) Нов инцидент во Сиднеј: Маж облечен во црно напаѓа луѓе во црква

Горан Наумовски

ВИДЕО: Идентификуван напаѓачот од Сиднеј, уби шестмина и избоде деветмесечно бебе

Петмина загинати во нападот во Сиднеј

А1он