napagac

Свет

Двајца ранети во оружeн инцидент во Ерусалим

А1он
Палестински напаѓач вечерва отвори оган врз контролен пункт на израелската армија во Ерусалим, при што тешко рани најмалку две лица. Припадник на израелската армија и
Свет

ВИДЕО: Разгневен Либанец држи во банка заложници и бара исплата на 200.000 долари на неговата сметка

А1он
Разгневен Либанец вооружен со пушка го држи во заложништво персоналот на банката во Бејрут барајќи да му предадат 200.000 долари на неговата замрзната сметка. Вооружениот
Свет

Четворица убиени во САД, напаѓач влегол во бар и почнал да пука

А1он
Четири лица загинаа утрово во пукање во Канзас Сити, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на официјалниот твитер-профил на полицијата во овој американски град. Вкупно девет лица