ВИДЕО: Воз удри во авион паднат на пруга, пилотот спасен во последен момент

Од:

Полицијата во Лос Анџелес спаси пилот на авион кој се урнал на железничка пруга само неколку моменти пред во него да удри воз. Авионот имал проблеми на полетувањето и слетал на пругата.

dobivaj vesti na viber

Полицијата и пилотот биле на само неколку метри од пругата кога налетал возот кој го уништил авионот.

Пилотот е хоспитализиран, поради исеченици и модринки и е во стабилна состојба, јавуваат локалните медиуми.

Во возот нема повредени, јавуваат локалните медиуми.

Полицијата во Лос Анџелес објави видео на Твитер, на кое се гледа како полицајци извлекуваат раскрвавен пилот од авион.

Би можело да ве интересира

Мал авион се урна во станбена област во Бурса, загинаа пилот на обука и инструктор

А1он

Од 25 април се обновува железничката линија Софија-Истанбул

А1он

Кина објави дека сите патниците загинале во авионската несреќа, нема трага од експлозија

Повредени 95 лица во судар на два воза во Тунис

А1он

Железничка несреќа во близина на Минхен, еден загинат најмалку 10 повредени

А1он

Во железничка несреќа во Битола повредени две деца

А1он