(ВИДЕО) Се урна авион во близина на автопат во САД, нема преживеани

Од:

Неколку лица загинаа во градот Нешвил, во американската сојузна држава Тенеси, кога мал авион се урна во близина на автопат, соопшти полицијата. Како што се наведува, едномоторниот авион во понеделникот вечерта се урнал на тревна површина во западниот дел на градот, а потоа избил пожар во авионот.

Според полицискиот извештај, во авионот имало неколку лица и се верува дека сите загинале, а точниот број на жртви не е утврден, изјавил портпаролот на полицијата, пренесува АП. На автопатот нема повредени возачи, а на терен нема оштетени возила или објекти.

Управата на аеродромот во Нешвил соопшти дека Националниот одбор за безбедност на транспортот и Федералната администрација за авијација на САД ќе спроведат истрага за инцидентот.

Би можело да ве интересира

Авион се урна во Њујорк

(ВИДЕО) Тројца загинати во авионска несреќа во Франција

Потпретседателот на Малави загина во авионска несреќа со сопругата

Горан Наумовски

САД: Четири лица се повредени кога мал авион паднал во двор на куќа во Денвер

Загина пилот откако се урна едрилица во Корушка

Три лица загинаа во авионска несреќа во САД