ВИДЕО: Тројца убиени во напад во Екатеринбург

Од:

Три лица се убиени откако маж со нож ги нападнал минувачите во близина на железничката станица во рускиот град Екатеринбург. Точниот број на жртви и околностите околу инцидентот и натаму се изтражуваат изјавил претставник на локалната власт за руските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Според досегашните сознанија во паркот во близина на железничката станица дошло до мешаница која наверојатно се должела на испиентата голема количина алкохол.

Напаѓачот е уапсен, а при приведувањето полицајците морале да употребат оружје затоа што човекот се обидел и нив да ги нападне со ножот.

Би можело да ве интересира

Финска тврди дека руски авиони влегле во нејзиниот воздушен простор

Катерина Павлова-Николовска

Рускиот бизнисмен, жесток критичар на Путин пронајден мртов во Њујорк

А1он

Русија предупредува: Радиоактивноста може да ги покрие Полска, Германија и Словенија

А1он

Русија бележи пораст од 38 отсто на приходите од извозот на енергенси оваа година, се наведува во владин документ

Руската амбасада во САД бара визи за Лавров и сите членови на руската делегација за седницата на ГС на ОН во септември

Ана Ололовска

НАТО ја повикува Русија да се согласи за проверки на електраната Запорожје

Ана Ололовска