(ВИДЕО) Тепачка во ерменското Собрание: Народните избраници во жесток клинч, обезбедувањето ги разделуваше нервозните пратеници

Од:

Неколку пратеници влегоа во жестока клинч за време на денешната пленарна седница на ерменското Собрание.

Инцидентот на работ на тепачка се случи по говорот на Артур Саркисјан, пратеник на опозициската фракција „Ерменија“ и поранешен градоначалник на градот Сисијан, за време на дебатата за кандидатите за местото судија на касациониот суд.

Пратеникот го обвини еден од кандидатите Армен Данијелан за незаконско апсење во ноември 2021 година. На неговите зборови остро реагираше членот на владејачката фракција „Граѓански договор“ Ховик Агазарјан.

Собранискиот спикер Ален Симонјан ги повика во салата за службениците на обезбедувањрто кои ја смирија состојбата.

Би можело да ве интересира

22-годишно момче од Скопје е претепано поради паричен

Во Врање по масовна тепачка ранети се тројца насилници

Горан Наумовски

ВИДЕО: Тепачка сред улица со палки по обид за непрописно вклучување

ВИДЕО: „Црн петок“-тепачка во продавница поради една јакна

Предраг Петровиќ

Момче од Италија е истепано и повредено во Скопје

(ВИДЕО) Ги натепале во 19:30 часот, пријавиле после полноќ: Детали за тепачката во Куманово

Александар Тодески