Со автомобил удрил во маса на која седела жена и нејзиното семејство, потоа настанала тепачка

Од:

МВР извести дека вчера во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го уапсиле Р.С.(23) од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле С.Т.(52) од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко.

Според пријавеното, потоа настанала физичка пресметка помеѓу семејствата на С.Т. и Р.С., при што дел од инволвираните се здобиле со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Скандалозна тепачка на двајца познати рапери во Кан: Ги раздели обезбедувањето

Предраг Петровиќ

Пожар во куќа во центарот на Штип

МВР со детали за несреќата во Штип

Стабилна e состојба на работникот, кој се здоби со тешки повреди во лифт во штипски угостителски објект

Горан Наумовски

Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип

(ВИДЕО) Голема тепачка на седницата на тајванскиот Парламент

Горан Наумовски