ВИДЕО: Путин на Крим на годишнината од анексијата

Од:

Владимир Путин го посети Крим за да ја одбележи деветгодишнината од анексијата, објавија руските државни медиуми.

Според руските медиуми, Путин дошол на Крим возејќи сам.

Регионот беше анектиран од Кремљ во 2014 година, во потег што најголемиот дел од светот го осуди како нелегален.

Би можело да ве интересира

Зеленски: Ноќ на руски терор против Украина

Жесток руски напад на неколку украински градови

ВИДЕО: Загина австралиски војник кој се бореше во Украина

Доказите сугерираат дека Путин не успеал да обезбеди билатерално партнерство без ограничувања со Кина

ВИДЕО: Украина со поморски дронови нападна руски бродови на Крим

Катерина Павлова-Николовска

Руски музичар кој го критикуваше Путин падна низ мраз на река и почина