ВИДЕО: Полицијата ги запира луѓето во Шангај и ги брише фотографиите од протестите од нивните телефони

Од:

Во Шангај полицијата ги запира луѓето на улицата каде што викендов се одржаа протести против ограничувањата на Ковид. Како што јави дописникот на Би-Би-Си, на мобилните телефони на луѓето што ги запираат се бараат фотографии од протестот.

Доколку одбијат да ги избришат, полицијата ги апси. Новинар на Би-Би-Си лично до сега видел приведување на две лица.

Би можело да ве интересира

19 лица загинаа во лизгање на земјиштето во Кина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кинески борбен авион опасно се приближи до американски, Пентагон ја објави снимката

Ана Ололовска

Кинески научник: Можно е пандемијата да започнала со истекување на вирусот од лабораторија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Првиот кинески патнички авион C919 го направи првиот комерцијален лет

Кина ги повика странските мисии да ја отстранат пропагандата од објектите: Се мисли на украинските знамиња

Си Џинпинг ќе се сретне со шефовите на пет поранешни советски републики

Ана Ололовска