sangaj

Магазин

(ВИДЕО) Исплови првиот кинески крузер: Бродот има 16 ката, парк со палми и трговски центар

А1он
Првиот брод за крстарење изграден во Кина денеска тргна од Шангај на своето прво патување. Ова го симболизира напредокот на земјата во секторот бродоградба, во
Свет

Пораст на бројот инфицирани во Шангај, лекар тврди дека 70 отсто од граѓаните имаат Ковид-19

А1он
Виш лекар во една од најдобрите болници во Шангај изјави дека 70 отсто од населението во метрополата е заразено со Ковид-19, објавуваат денеска кинески државни
Свет

Би-Би-Си го осуди апсењето на својот новинар, кој известуваше за демонстрациите во Шангај

А1он
Британската медиумска група Би-Би-Си (ББЦ) јави дека еден од нивните новинари бил уапсен и претепан во Кина додека известувал од Шангај за демонстрациите против ковид
Свет

ВИДЕО: Полицијата ги запира луѓето во Шангај и ги брише фотографиите од протестите од нивните телефони

А1он
Во Шангај полицијата ги запира луѓето на улицата каде што викендов се одржаа протести против ограничувањата на Ковид. Како што јави дописникот на Би-Би-Си, на
Свет

(ВИДЕО) Кинеската полиција претепа и уапси новинар на Би-Би-Си

А1он
Кинеската полиција претепа и уапси новинар на Би-Би-Си кој известуваше за протестите против коронавирусот во Шангај, но тој беше ослободен од притвор по неколку часа.
Свет

Две лица се уапсени во Шангај за време на протестите против строгите анти-ковид мерки

А1он
Полицијата денеска уапси две лица во Шангај, каде демонстрантите протестираа викендов поради здравствените мерки за спречување на ширење на коронавирусот. Еден полицаец изјави дека тие
Свет

ВИДЕО: Прогласен карантин во Дизни парк во Шангај, заробени 60.000 посетители

А1он
Посетители на Дизни парк во кинескиот град Шангај останаа заробени внатре, откако неговите управители и властите воведоа вонредно затворање поради коронавирусот. На социјалните мрежи се
Свет

Во Узбекистан почнува самитот на Шангајската организација за соработка, Путин и Си ќе имаат средба

А1он
Првпат од почетокот на руската инвазија врз Украина денеска ќе се сретнат претседателите на Кина и Русија, Си Џинпинг и Владимир Путин и тоа на
Свет

Познатите туристички атракции во Шангај ќе бидат во темница за да се заштеди струја

А1он
Популарните туристички места во кинескиот град Шангај нема да светат две ноќи за да се заштеди струја, соопштија властите. Шангај не е единствениот погоден од