sangaj

Свет

Во Узбекистан почнува самитот на Шангајската организација за соработка, Путин и Си ќе имаат средба

А1он
Првпат од почетокот на руската инвазија врз Украина денеска ќе се сретнат претседателите на Кина и Русија, Си Џинпинг и Владимир Путин и тоа на
Свет

Познатите туристички атракции во Шангај ќе бидат во темница за да се заштеди струја

А1он
Популарните туристички места во кинескиот град Шангај нема да светат две ноќи за да се заштеди струја, соопштија властите. Шангај не е единствениот погоден од
Свет

Шангај ќе ги олесни рестриктивните мерки и покрај зголемениот број случаи на коронавирус

А1он
Властите во Шангај денеска ќе започнат со олеснување на „затворањето“ во некои области, и покрај тоа што пријавија рекордни над 25.000 нови случаи на коронавирус
Македонија

Конкурс за стипендии за студии на универзитeти рангирани на Шангајската листа

А1он
Министерството за образование и наука ги објави конкурсите за доделување стипендии за македонски државјани кои во академската 2019/2020 година ќе се запишат на прв, втор
Свет

Во Шангај забележан најтоплиот ден од кога регистрираат температури

А1он
Во Шангај, кинески град со најголем број жители, денеска е регистрирана рекордно висока температура од 40,9 степени Целзиусови. Болниците примија голем број луѓе со здравствени