ВИДЕО: По протести во Колумбија, 79 полицајци земени како заложници

Од:

За време на протестите во јужната колумбиска провинција Какета, еден полицаец загина, а 79 беа земени како заложници, јавува Би-Би-Си.

Насилството на протестот избувна вчера откако жителите блокираа неколку згради во сопственост на нафтената компанија „Емералд енерџи“.

Тие побараа поправка на постоечките патишта и изградба на нови. Покрај полицаецот, на протестот загина и еден цивил, а демонстрантите како заложници земаа и девет вработени во нафтената компанија.

На снимката што ја објави Би-Би-Си се гледаат заложниците како седат во мала соба на столици и на подот.

Би можело да ве интересира

Платил 175 илјади долари за да порасне 10 сантиметри: Може да дојде до тоа да не можам да се справам со болката

А1он

ВИДЕО: Гром уби млада мајка на плажа во Колумбија, снимен моментот на ударот

ВИДЕО: Спасени родителите на Дијаз, киднаперите убиени

Киднапирани родителите на ѕвезда на Ливерпул во Колумбија

Катерина Ѓуровски

Претседател на колумбиски второлигаш e убиен по поразот на неговиот клуб

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе