ВИДЕО: Паника сред прес конференција поради руски воен авион

Од:

Шпанскиот премиер Педро Санчез и претседателот на Литванија Гитанас Науседа беа прекинати на сред прес конференција во воздухопловната база на НАТО во Литванија.

Сето тоа се случи поради алармите кои се огласија поради руски воен авион забележан над Балтикот.

Науседа беше смирен кога продолжија со прес конференцијата неколку минути подоцна.

-Како што гледате, се функционира совршено. Можам да потврдам дека нашиот авион беше во воздух за помалку од 15 минути, рече тој.

Би можело да ве интересира

Протести во Москва за укинување на електронското гласање

Лаури: Целта на естонската дигитална трансформација не беше членството во ЕУ и НАТО, туку подобри јавни услуги и подобра инфраструктура

А1он

Официјално: Единствена Русија ќе има 324 пратеници во Думата

Ана Ололовска

Во Русија најмногу починати од Ковид-19 за еден ден

Ана Ололовска

Русија почна подготовки за испраќање човек на Месечината

А1он

Отворени „Деновите на руски јазик и култура“, вечерва проекција на филмот „Црвениот призрак“

А1он