ВИДЕО: Очаен Русин уби двајца извршители кои дошле да му го исфрлат семејството на улица

Од:

Жител на рускиот град Сочи денеска убил двајца извршители кои дошле да ја запленат куќата во којашто живеел и да му го исфрлат семејството на улица, јавија локалните медиуми.

Извор од регионалните служби за вонредни ситуации потврди дека двајцата извршители се убиени со истрели од огнено оружје.

Полицијата веднаш го привела убиецот, пишуваат медиумите.

Извршителите дошле да постапат по судско решение, но според полициски извор, човекот чијашто куќа требало да се заплени, веднаш ги пречекал со оган и ги застрелал двајцата службеници, кои во Русија се вработени во судовите.

На напаѓачот му е одреден притвор, пишуваат медиумите.

Би можело да ве интересира

Коронавирусот нагло почна пак да се шири во Москва, градоначалникот се сомнева во нова мутација

Жарко Настоски

Момче од кичевско го закла својот татко, откако тој со ловечка пушка му се заканил на синот

Жарко Настоски

Кремљ го поздрави американскиот здрав разум за стратешкиот дијалог

Ана Ололовска

ЕУ го менува пристапот кон Русија, Брисел ќе „одговори, присили и разговара“

Жарко Настоски

Русите и Американците не се договараат зад наш грб, вели шефот на украинската дипломатија

Жарко Настоски

Раб: Сакаме подобри односи со Москва, но ќе ја натераме да плати за злонамерното однесување