(ВИДЕО) НАСА објави голем извештај за НЛО: „Ова е една од најголемите мистерии“

Од:

Американската вселенска агенција НАСА ги објави резултатите од долгоочекуваната студија за неидентификувани летечки објекти (НЛО). НАСА минатата година објави дека ги разгледува доказите за т.н неидентификувани воздушни феномени кои го замениле претходниот термин „НЛО“ во официјалната терминологија.

Неидентификувани летечки објекти, или како што НАСА неодамна ги нарекува: неидентификувани воздушни феномени, сè уште не се расветлени. Тоа е суштината на долгоочекуваниот извештај кој беше објавен пред неколку часа. НАСА денеска изјави дека нема причина да се верува дека феномените на небото кои со децении се нарекуваат НЛО имаат вонземско потекло.

„Главниот заклучок од нашата студија е дека имаме уште многу да дознаеме. Независното тело на НАСА не најде докази дека овие феномени се од вонземско потекло, но не знаеме ниту што всушност се тие. И затоа го назначивме директор на Одделот за истражување на неидентификувани аномални феномени“, изјави администраторот на НАСА Бил Нелсон.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) „Досијеа икс“ на француски начин: научници го објаснуваат феноменот НЛО

Катерина Ѓуровски

Вонземјани го киднапираа мојот дедо: Легендата на УФЦ верува во живот на други планети

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Сонда на НАСА со примерок од астероидот кој има најголеми шанси да удри во Земјата, успешно слета

А1он

Лекарите ја завршија анализата на наводните вонземјани, нивните заклучоци ја искомплицираа ситуацијата

Предраг Петровиќ

Најмоќниот телескоп на НАСА можеби открил знаци на живот на далечна планета

Катерина Ѓуровски

НАСА објави фотографии од површината на Месечината пред и по падот на руското вселенско летало