(ВИДЕО) Мост се урна за време на церемонијата на сечење лента во Конго

Од:

Бизарен инцидент се случи во Демократска Република Конго кога се урна пешачки мост додека службениците се подготвуваа да ја пресечат лентата за официјално да ја отворат.

dobivaj vesti na viber

Овој инцидент во централноафриканската држава предизвика бурни реакции на социјалните мрежи, дополнително доведувајќи го во прашање квалитетот на изградбата.

Според извештајот на iHarare, настана метеж откако тесниот пешачки мост се урна за време на неговото отворање.

Овој пешачки мост беше изграден за да им помогне на локалното население да ја премине реката за време на дождливите месеци, бидејќи стариот импровизиран мост често се кршеше и предизвикуваше луѓе да загинат за време на поплави.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Нарушена е безбедноста на надвозникот кај Визбегово

Горан Наумовски

Објавени нови сателитски снимки од разурнатиот мост кај Херсон

За уривање на мостот во Индија уапсени се девет лица

(ВИДЕО) Се сруши најдолгиот мост во Кина

Во Џенова отворен мост две години по трагедијата во која загинаа 43 лица

А1он

МОСТ: Прелиминарната оценка е дека изборите поминаа во фер и демократска атмосфера

Жарко Настоски