se urna most

Свет

(ВИДЕО) Мост се урна за време на церемонијата на сечење лента во Конго

А1он
Бизарен инцидент се случи во Демократска Република Конго кога се урна пешачки мост додека службениците се подготвуваа да ја пресечат лентата за официјално да ја