( ВИДЕО) Мост се урна по втор пат за 14 месеци: 200 милиони долари отидоа во вода

Од:

Во индиската држава Бихар целосно се урна недовршен мост.

Тој се гради од 2014 година, а за неговата изградба се потрошени повеќе од 200 милиони долари.

Снимен е самиот момент на уривање на мостот.

Според владиното соопштение, самиот мост требаше да биде готов во 2020 година, а последното „ветување“ на локалните власти беше дека мостот конечно ќе биде готов во ноември годинава.

Дел од истиот мост во изградба се урна и на 30 април минатата година. Тогаш како причина за инцидентот беше посочено лабав кабел, но граѓаните сметаа дека станува збор за корупцијата, поради што се сомневаа дека се користеле неквалитетни и поевтини градежни материјали.

Би можело да ве интересира

Османи во Њу Делхи се сретна со потпретседателот на Индија, Дханкар

(ВИДЕО) Бес во Индија поради снимка: Наставничка ги тера децата да тепаат соученик муслиман

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Се урна скеле во Индија, најмалку 26 работници загинаа

(ВИДЕО) Историски подвиг за Индија: Вселенското летало слета на Месечината

Катерина Ѓуровски

ВО ЖИВО: Индиското летало се обидува да се спушти на Месечината

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Историски потфат на Индија: Нејзиното вселенско летало слетува на Месечината

Катерина Ѓуровски