(ВИДЕО) Мобилизирани Руси добија кеси од локалните власти: Парче чоколадо, салфетки и комплет за прва помош

Од:

Се појавија снимки од мобилизирани мажи во Русија кои отвораат кеси со предмети што ги добиле од локалните власти во Јакутија, на далечниот исток на Русија, додека го напуштаат регионот.

dobivaj vesti na viber

 

 

За време на видеото, кое го сподели новинарот на Би-Би-Си, Френсис Скар, може да се слушне како мажите се смеат додека ја гледаат содржината на кесите во кои има парче чоколадо, хигиенски салфетки и комплет за прва помош.

Би можело да ве интересира

Во изминатите 24 часа девет лица го загубија животот во пожари во станови низ Украина

Ана Ололовска

Фон дер Лајен рече дека загинале 100.000 украински војници, ЕК ја избриша изјавата

Ана Ололовска

Руските разузнавачи тврдат дека Полска се подготвува да припои големи делови од Украина

Ана Ололовска

Захарова: НАТО во Букурешт потврди дека не е заинтересиран за политичко и дипломатско решение во Украина

Русите назначија нов шеф на окупираната нуклеарна централа во Украина, последниот беше киднапиран

А1он

Хрватски пратеник искина хартија со буквата „З“

А1он