ВИДЕО: Брутален потег на чешки полицајци, човек што не носел заштитна маска соборен на земја пред неговото мало дете

Од:

Снимката од инцидент во чешкиот град Ухерско Храдиште, на која се гледа како полицајци соборуваат човек на земја пред неговото мало дете, поради тоа што не носел заштитна маска, предизвика гнев ширум светот.

Според информациите од медиумите, инцидентот се случил во средата. Човекот шетал со детето кога полицијата го застанала, бидејќи не ги почитувал мерките и решиле да го приведат. Во следниот момент, човекот е соборен на тротоарот, а на снимката се гледа како детето неутешно плаче, обидувајќи се да го одбрани својот татко.

Детето го зеде во прегратка работничка од блиската пекарница, обидувајќи се да го смири.

Полицијата го потврди инцидентот и соопшти дека двајцата полицајци се суспендирани.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Крива Паланка нападнал полицајци

Горан Наумовски

Во Скопје возач удрил полицаец, го стартувал возилото и избегал

Ден на жалост во Чешка

Убиецот од Прага е одговорен за уште две убиства, вели Вондрашек

Горан Наумовски

Вондрашек: Убиецот бил инспириран од терористички напад во Русија кој се случи оваа година

Убиецот од Прага на Телеграм го најавил масакрот