Чешкиот претседател имаше сообраќајка, пренесен е во болница

Од:

Чешкиот претседател Петр Павел доживеа сообраќајна несреќа во четвртокот во Прага, по што беше пренесен во болница.

Како што пренесува Daily Mail, Павел управувајќи го о својот мотоцикл „БМВ“ удрил во возило.

Тој бил пренесен во воена болница, а полицијата најавила дека нема да се покренува истрага бидејќи се се одвивало на приватен имот.

Од Прага беше соопштено дека животот на претседателот не е во опасност, но дека ќе биде задржан во болница на сослушување.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Македонска државјанка загина, а уште три лица се повредени во сообраќајка во Грција

Предраг Петровиќ

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Маж со нож рани три лица на бензинска пумпа во Прага

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски