ВИДЕО: Автомобил влета во група луѓе во Мадрид, четворица загинати

Од:

Четири лица загинаа, а осум се повредени отккао автомобил влета во група луѓе во Мадрид, соопшти денеска локалната спасувачка служба.

Според првичните информации од истрагата инцидентот се случил за време на свадба. На прославата дошло до конфликт меѓу две лица, кој прераснал во улична тепачка. Групата, која ја сочинувале членови на едно семејство, потоа била удрена од автомобил.

Возачот на автомобилот, 35-годишен маж, е приведен. Со него во возилото биле и двајца малолетници на возраст од 16 и 15 години. Во автомобилот најверојатно имало уште едно лице, кое побегнало од местото, пишува весникот.

Би можело да ве интересира

Шпанската полиција заплени 4,5 тони кокаин кај Канарските Острови

Ана Ололовска

Убиство на црковно лице со мачета во Шпанија, злосторството се истражува како можен терористички акт

Шпанската полиција уапси лице осомничено за минатогодишните инциденти со испратени писма-бомби

А1он

Во Шпанија од почетокот на годината убиени шест жени

Шпанските десничари побараа оставка на премиерот Санчез

ВИДЕО: Во Шпанија уапсена банда која експлоатирала украински бегалци

Горан Наумовски