ВИДЕО: Анимација која покажува што се случувало со подморницата

Од:

Засега сè укажува на имплозија што се случила при спуштањето кон потонатиот брод Титаник. Многу луѓе беа заинтересирани за тоа што точно се случило и како изгледала имплозијата на подморницата, па затоа видеата што имаат одговор на тие прашања брзо собраа милионски прегледи. Едно од нив го прикажува исчезнувањето на подморницата за една секунда и што точно се случило.

@sincerelybootz For educational purposes: Submarine implosion depiction #titanic #titanicexpedition #ocean #submarine #implosion ♬ original sound – Bootz

Вчера беше соопштено дека подводно возило управувано од далечина го откри опашот на подморницата Титан. Бродот потоа откри дополнителни остатоци од подморницата. Остатокот е во согласност со комората за притисок. После тоа веднаш беа известени семејствата на екипажот.

Би можело да ве интересира

Врховен ги одби како неосновани барањата за преиспитување на пресудата за „Титаник“

Рочиштата на Титаник, Ласкарци и Жан Митрев одложени поради самиотот на ОБСЕ

Изборот на нови судии во Апелација, може да ги врати „Ласкарци“, „Титаник“ и „Талир“ од почеток

Првокласно мени од Титаник продадено за 75.000 евра

Горан Наумовски

Во завршните зборови Стефанова ќе каже дека застарело делото „злосторничко здружување“ во „Титаник“

Ново рочиште за „Титаник“: Законските измени го застаруваат делото „злосторничко здружување“

Александар Тодески