podmornica

Свет

ВИДЕО: Застрашувачка снимка од претходната мисија на Титан: Капетанот изгуби контрола над подморницата

А1он
Капетанот на подморницата Титан изгубил контрола над бродот пред да почне да се врти за 360 степени на претходната мисија додека преплашените патници чекале помош,
Свет

Американците веруваат дека се најдени човечки останки во остатоците од Титан

А1он
Се верува дека се пронајдени човечки останки во остатоците од подморницата Титан, објави американската крајбрежна стража. Делови од подморницата Титан, која се распадна при длабоко
Свет

ВИДЕО: Остатоците од подморницата Титан извлечени од дното на Атлантикот

А1он
Остатоците од подморницата Титан се извадени на брегот откако имплодираше пред речиси две недели. Новата снимка покажува неколку парчиња остатоци кои се истоваруваат од бродот
Магазин

ВИДЕО: Адел се потсмеваше со трагедијата на концерт: Дали би оделе со подморница до дното на океанот?

А1он
Драмата на подморницата „Титан“ со трагичниот исход во која загинаа пет лица, го шокираше целиот свет. А британската пејачка Адел ја спомена оваа трагедија на
Свет

Мајката на момчето кое загина во подморницата: Сакаше да ја реши Рубиковата коцка на 3.700 метри длабочина

А1он
Тинејџерот Сулејман Давуд (19), кој загина во подморницата Титан, ја зел со себе својата Рубикова коцка бидејќи сакал да го собори светскиот рекорд, изјави неговата
Свет

ВИДЕО: Анимација која покажува што се случувало со подморницата

А1он
Засега сè укажува на имплозија што се случила при спуштањето кон потонатиот брод Титаник. Многу луѓе беа заинтересирани за тоа што точно се случило и
Свет

ВИДЕО: Што се случува со човечкото тело кога подморница имплодира на толку голема длабочина

А1он
Пет лица на исчезнатата подморница Титан загинаа во „катастрофална имплозија“, изјави вчера официјален претставник на крајбрежната стража, завршувајќи ја масовната потрага по бродот изгубен за
Свет

Тинејџерот кој загина во подморницата бил преплашен од патот: Тргнал за да му угоди на својот татко

А1он
„Сулеjман чувствуваше дека не е во ред и не беше најсреќен поради идејата за патување до потонатиот брод Титаник, но го направи тоа за својот
Свет

Патниците на Титан починале во моментот на имплозијата, тешко дека ќе бидат пронајдени тела

А1он
Оние кои се наоѓале во подморницата починале веднаш во имплозијата, изјави поранешен лекар на американската морнарица. Дејл Мол рече дека патниците не ни би знаеле