Украина ги затвора границите со Русија и со Белорусија

Од:

Украина ги затвора границите со Русија и Белорусија, изјави украинскиот премиер Денис Шмихаил.

Во видео изјава објавена на Телеграм, тој рече дека само на граѓаните на Украина ќе им биде дозволено да преминат од Русија и Белорусија во Украина.

Сепак, тој не кажа кога ќе стапи на сила затворањето на границата.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Британците признаа: Испративме потенцијално смртоносна опрема во Украина

Руски медиуми: Украинците лажат дека напредуваат, тоа не одговара на реалноста

Полска се премисли: Варшава ќе испрати тешко оружје во Украина

Песков: Русија е подготвена на сите закани од Полска, таа е агресивна земја

Украина: Напад во регионот на Доњецк, повредени 16 лица

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голема експлозија во Севастопол: Погоден е штабот на Црноморската флота

Горан Наумовски